ankara bağlama saz özel ders

Günümüzdeki şekli ile Anadolu’ya ait olan bağlama, Orta Asya’daki kopuzun çeşitli değişkenlere uğramış hali olarak kaynaklarda ifade edilmektedir. İlk tarihlerden günümüze kadar bizim yaşamsal tecrübelerini sonraki nesillere aktarmıştır. Bu değerli enstrümanı öğrenmek bu kültürü diğer nesillere taşıma açısından bizim görevimizdir.

Yasin Dilmen Kimdir?

Türkiye’nin en büyük halk müziği sitesi baglamaci.com ‘un kurucusu. 1978 Ankara doğumluyum. 15 yaşımda bağlama ile tanıştım. Sadi Pirkoca, Mehmet Üçer, İhsan Öztürk, Okan Murat Öztürk gibi çok değerli hocalara çalışmalar yaptım. TRT Ankara radyosunun gençlik korusu Dsi, Çankaya Belediyesi ve değişik korolarda görev yaptım. Bağlama ve Kabak Kemane imalatı yapmaktayım. Kültür Bakanlığına bağlı bağlama yapım sanatçısıyım.

Nasıl Çalışır?

Notalı eğitim sistemi ile çalışmaktayım. Derslerimiz nota, acelite, tavır ve repertuar şeklinde ilerlemektedir. Size parça ezberletmekten ziyade kendim nasıl çalıyorsam bunun notasyon karşılığı öğretmektir. Bağlama ailesinin tüm sazlarını yeni başlangıç seviyesinden yöresel tavırlı olarak en üst seviyeye kadar çalışabiliriz.

Başarılı olur muyum?

Bunu hemen net olarak cevaplamak isterim. Eveeeeeet. 10 yaşından 60 yaşına kadar her yaş aralığında öğrencilerim için sadece derslere katılmaları başarmaları için yeterlidir. Kendim geliştirdiğim teknikler ile sizde güzel bağlama çalabilirsiniz.

Neler Yapar?

Yeni gelen öğrencilerimize seviye tespiti yapılır. Eksik olduğu yerler ile ilgili özel etütler hazırlanır. Size özel repertuar çalışması yapılarak derslerin en zevkli şekilde geçmesi sağlanır. Derslerim de bağlamanın yapımı ile ilgili içerik de bulunmaktadır. Atölyemde bağlamanın yapılış aşamalarını canlı olarak görme imkanınız olacak.

Halk müziğini ve bağlamayı doğru şekilde öğrenmek için sizleri derslerime bekliyorum.

İletişime geçmek için butona tıklayınız

Hemen Ara
Zobalarında Guru da Meşe Yanıyor Efem
Konya Divan Ayağı

Youtube kanalım için Tıklayınız

Yasin Dilmen Bağlama Saz Dersi

5,0YASİN DİLMENBağlama Saz Dersi